Sıradaki fuar seyahatinizi mi planlıyorsunuz?

Uluslararası fuarlar, ticaret aracı olarak, coğrafik platformlarda satışların boyutunu ve kapsamını belirlemekte önemli bir otorite teşkil etmektedir. İş seyahati, entellektüel iş adamının uygulama araçlarının arasında, tren yolculuğun icadından başlayıp, günümüze kadar önemli bir yer alır. İş seyahati, kavram olarak konaklama endüstrisinin tam olarak yaradılışına sebep olmuştur. Ticaret fuarı, bukadar eskiye dayalı bir kavram ise, nasıl oluyor da günümüzde hala bukadar popülerdir. Dünyada, her zamankinden daha fazla sosyal medya aktifken, video akışları ve e-postalar varlığında, şimdilerde hangi yöne gitmektedir.

İnsanlar neden hala canlı etkinliklere katılma ihtiyacı hisseder?

Canlı etkinlikler hakkında ”sanayinizin interneti’’ olarak düşünebilirsiniz, fakat fuarlar ve sergiler olarak bir araya toplanmış halde. Katılımın ana nedenleri arasında branşınız hakkında en yeni bilgilere anında ulaşmak ve iş ortaklarınız ve müşteriler ile yüzyüze görüşme imkanı sağlanmasıdır. Böyle bir ortamda iş bağlantıları kurmak her sanayinin uzun ömürlü olmasına zemin oluşturur. Aslında bu tür seyahatlere yönelik yapılan masraflar gözardı edilmemelidir, zira her zaman bu yönde yapılan yatırım, satışların artışını, potansiyel müşteri edinmeyi veya daha farklı bağlantı oluşumunu garanti etmez.Tüm bunlar tamamen size bağlıdır.

Sergi ve ticaret fuarları kategorileri

Farklı sanayilerin çeşitliliğini kapsayan canlı etkinlerikler, ortak özellikler taşıyan iki kategoride sınıflandırılabilir: “ticaretten - ticarete” ve “ticaretten – tüketiciye”.

Ticaretten – ticarete, adlandırılan(B2B olarakta bilinen) etkinlikler sadece aynı branştan profesyonel katılımcıları kapsar. Bu kategorinin amacı basittir - belirli sanayı çerçevesinde alış - verişi yöneterek, üretim sürecini genişletmek. Evet, ürünler ve hizmetler odak noktası olarak kalır, fakat esasında buraya ziyaretciler profesyonel ağlarını geliştirmek için gelirler. Program çerçevesı dahilinde uzun vadeli ortaklıklar önemli bir değere sahip. Bu etkinlikler farklı özelliktedir, dolayısıyla son dakikada, uygun fiyata otel anlaşmalırı yapmak daha kolay olabilir.

Tüketiciye yönelik ticaret B2C olarak kısaltılır. Bu tür fuarlar çoğu insan tarafından bilinmektedir, zira bu etkinliklerde katılımcılar son tüketiciler için ürün sergiliyor. Tüm ev aletleti ve kişisel teknoloji bu gruba dahil oluyor. Sanayicilerin yanı sıra geniş halk toplulukları etkinliklere ulaşabilmektedir.

Bu tür fuarlarda ulaşılan yüksek satış seviyeleri, katılımcılar için iyi bir motivasiyon oluşturur. Tüketiciler için, yeni ürünlerin tanıtımı ve pazara sürülmesi, bir fuarı ziyaret etme arzusunun en yaygın nedenlerden biridir.

Buradaki katılım daha büyüktür, bu nedenden dolayı, tasarruf edebilmek amacıyla, seyahat paketininizi daha erken almanız sizin için daha uygun olabilir.

Uluslararası fuar endüstrisi için hayati önem taşıyan konular nelerdir?

Hava yolculukları ve modern iletişim teknolojileri, canlı yapılan etkinliklere kolayca erişebilmeyi sağladı. Ancak, giderek gelişmekte olan küresel endüstri fuarlarına tehdit oluşturan bazı zorluklar var. Son yıllarda fuarlardaki katılımcı şirketler arasında yapılan anketler bu alandaki en büyük problemleri belirledi.

Sonuçlar gösteriyor ki, katılımcıların % 25'i iç pazarda ekonomik durumu büyük bir engel olarak görüyor ve gelecekteki katılımların planlamasında güvensizlik oluşturan temel neden olarak tanımlıyor. Bu görüşe % 16'lık pay ile katılan bir gruba göre ise, küresel ekonomik kalkınma diğer sebep olarak gösteriliyor.

Ekonominin dışında, şirketlerin % 21'i sektör içi yüksek rekabet riski, finans bakımından bu tür yolculukları  cazip kılmadığını düşünmektedir.

Bu durum kurumsal harcamalardaki değişiklikleri nasıl etkiler?

Geniş çapta, işlerde iyileşme gözleniyor. Kurumsal harcamaları ön gören küresel tahminlere göre, 2015 – 2020 periodunu kapsayan 5 yılda, şirket harcamalarında artış gözlenmekte.% 6'lık bir artışla başlayıp, gider bütçeleri oldukça sabit bir tutum izleyerek, 2019 -2020 yıllarında olumlu ve güçlü, %7'lik bir seyire işaret eder.

Daha büyük tabloyu inceledikten sonra, sırada, daha az netliği olan, şirketler arasındaki bireysel giderlerin özelliklerini tanımamız gerekiyor. ABD'de 2018 yılında yapılan araştırmada hafif, fakat olumlu bir artış gözlemleniyor- %13'ü tasarruf oranını sabit tutmaktansa, gezici sergiler ve fuarlar için harcamaları arttırma eylemindedir. Bu iki tip etkinliğin seyahat giderleri kıyaslandığında, öne çıkan eğilim - %36 gezici sergiler ve %44 fuarlar içindir.

Sonuç

Başka ülkedeki canlı etkinliğe kadar yolculuk yapmak çok önemli bir karardır. Çoğu orta ve küçük şirket için seyahat giderleri engelleyici unsur olabilir, fakat internetten ulaşabileceğiniz iyi bir seyahat agentesi her şeyi daha farklı yapabilir.Trade Fair Trips'in hazırladığı seyahat paketleri, sergi ve fuar için giderlerinizi, her açıdan daha uygun hale getirecektir.

Seyahat etmek için hazırmısınız?
Belirli etkinlik veya otel arıyorsanız, ''Trade Fair Trips'' Ltd. zevkinize uygun olanı sunabilir.

Rezervasyon Talep Formu